ul. Szyb Bartosza 12, Ruda Śląska
wybór koloru samochodu

Jak dobrać lakier do swojego auta?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niekiedy zdarza się, że w wyniku kolizji drogowej pewne elementy pojazdu zostaną uszkodzone i wymagają lakierowania. W takim przypadku konieczne jest dobranie lakieru, który będzie identyczny z lakierem fabrycznym. Jednak niektórzy kierowcy decydują się na zmianę koloru całego auta dla efektu wizualnego. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni kolor lakieru do pojazdu.

Jaki kolor będzie pasował do danego pojazdu?

Każdy pojazd ma indywidualny kod lakieru, który odpowiada danej barwie. W sytuacji, gdy konieczne jest pomalowanie poszczególnych elementów auta na kolor fabryczny, warto sprawdzić kod lakieru po numerze VIN. Innym sposobem jest odnalezienie tabliczki znamionowej, na której umieszczone są najważniejsze informacje o aucie, w tym również o fabrycznej barwie lakieru. Jednak czasem właściciel pojazdu chce zmienić kolor lakieru wyłącznie w celach wizualnych. W takim przypadku warto zgłosić się do profesjonalnej lakierni przemysłowej, gdzie specjaliści pomogą dobrać odpowiedni kolor, a następnie wykonają lakierowanie sprawdzoną metodą.

Czy warto zdecydować się na malowanie proszkowe auta i na czym to polega?

Po wybraniu odpowiedniego koloru lakieru auta warto zdecydować się na profesjonalną usługę malowania proszkowego. Jest to jedna z najpopularniejszych metod lakierowania, która zapewnia trwałość koloru i doskonały efekt wizualny. Pierwszym etapem malowania proszkowego jest oczyszczenie wybranego elementu. Następnie przy pomocy farby w proszku specjaliści nakładają ją na powierzchnię metalu w formie natrysku. Ostatnim etapem malowania proszkowego jest utwardzenie lakieru w specjalnym piecu lakierniczym.