ul. Szyb Bartosza 12, Ruda Śląska
banknoty polskie

Jakie trzeba ponieść koszty położenia lakieru samochodowego?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prace lakiernicze zazwyczaj są dosyć drogie. Wiele osób zastanawia się dlaczego. Warto dowiedzieć się, ile kosztuje lakierowanie całego samochodu, jak również samych elementów nadwozia. Jakie trzeba ponieść koszty położenia lakieru samochodowego?

Koszt lakieru samochodowego

Powłoka lakieru na samochodzie ulega mniejszym lub większym zarysowaniom, zazwyczaj dzieje się tak w wyniku mechanicznych uszkodzeń. Wraz z upływem czasu oraz działaniom atmosferycznym lakier ulega odbarwieniom, dlatego w zależności od skali i zasięgu uszkodzeń stosuje się różne metody ich naprawy. Łączny koszt malowania może wynieść do 9 tys. zł. Ponieważ sam proces lakierowania jest długotrwały i wymaga odpowiedniej i fachowej ręki, warto powierzyć tę pracę profesjonalnej lakierni. W zależności od części i wielkości samochodu lakierowanie całej powierzchni pojazdu może wynosić od 3 tys. zł do 9 tys. zł, choć zdarza się, że koszty mogą być większe. Co ciekawe marka samochodu nie ma dużego znaczenia w ustalaniu kosztów malowania, ale już jego segment ma duże znaczenie. Im nowszy model samochodu, tym wyższa cena za jego lakierowanie. Wpływ na cenę lakierowania samochodu ma również rodzaj lakieru, mniej można zapłacić za standardowy lakier, taki jak matowy, metaliczny czy perłowy, a znacznie więcej za lakier typu neon czy lakier z efektem rdzy.

Lakierowanie pojedynczego elementu

W przypadku uszkodzonego fragmentu karoserii samochodu można jedynie nałożyć lakier na zniszczony element. Koszt takiej naprawy może się wahać od 200 do 1000 zł. Ostateczny koszt przede wszystkim zależy od wielkości lakierowanej powierzchni, jak również wybranej lakierni. Za mały i pojedynczy element zapłacimy co najmniej 200-300 zł. Jeśli chodzi o większe elementy, takie jak dach samochodu, to cena może sięgać od 400 do 600 zł. Koszty lakierowania auta mogą się wahać w zależności od uszkodzeń, własnych preferencji i wyboru lakieru, jak również miejsca, w którym będzie wykonana praca.