ul. Szyb Bartosza 12, Ruda Śląska
malowanie auta

Jak długo trwa lakierowanie całego auta?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lakierowanie auta przeprowadza się w różnych sytuacjach. Czasem są to względy estetyczne, np. zniszczenie poprzedniego lakieru i chęć posiadania ładniejszego samochodu, innym razem po konkretnych uszkodzeniach wymaga on odpowiedniego przemalowania. A jeszcze kiedy indziej marzy nam się po prostu zmiana koloru auta. Jednak niezależnie od przyczyny możemy się zastanawiać, ile taki zabieg zajmie.

Lakierowanie auta ile zajmuje czasu?

Zdecydowanie najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie oddanie samochodu do profesjonalnej lakierni. Doświadczeni fachowcy najlepiej zajmą się tym zadaniem i wykonają się stosunkowo szybko. Jednak mimo wszystko musisz liczyć się z tym, że przez jakiś czas będziesz pozbawiony własnego auta. Niekiedy jest to kłopotliwe, szczególnie jeśli służy ono do dojazdów do pracy, dlatego warto mieć na ten czas jakiś plan awaryjny związany z przemieszczaniem się. W takim warsztacie pomalowanie całego auta zajmie 14 dni. Dokładny czas i cena uzależnione będą przede wszystkim od wielkości pojazdu i oczywiście tego, ile lakieru zostanie zużyte.

Niektórzy pytają czemu tak długo. Warto pamiętać, że oddajemy samochód do lakierni, bo chcemy aby prezentować się lepiej. W związku z tym proces lakierowania musi być wieloetapowy. Najpierw oczyszczenie i przygotowanie powierzchni, następnie lakierowanie i suszenie, co najmniej dwa razy. To zajmuje trochę czasu, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Czy warto zdecydować się na lakierowanie auta?

Wszystko zależy od samego auta, jeśli jest to element renowacji i będzie ono jeszcze długo jeździć, to z pewnością tak. Możemy również w ten sposób uniknąć rdzewienia i korozji. Jednak nie każde auto będzie opłacało się naprawiać i lakierować. Najlepiej omówić tę kwestię ze swoim mechanikiem lub lakiernikiem i zastanowić się, czy jest to model, który warto takiemu odświeżającemu zabiegowi poddać. Wówczas będziemy mieli pełną jasność, czy jest to dobry wybór, czy niekoniecznie. Pamiętajmy również, aby przemyśleć wynikające z tego koszty.