ul. Szyb Bartosza 12, Ruda Śląska
samochód

Jak dbać o lakier samochodowy?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Właściciele samochodów zazwyczaj skupiają się na naprawach swoich pojazdów oraz dokonywaniu regularnych przeglądów. Bardzo słusznie, ale nie powinniśmy zapominać również o tym, by zadbać o lakier naszych czterech kółek. Odpowiednio zakonserwowany sprawi, że pojazd będzie wyglądać jak nowy, a rdza nie będzie się go imać.

Co wpływa niekorzystnie na lakier samochodowy?

Lakier samochodowy narażony jest na działanie szkodliwych czynników przez cały rok. Deszcze, śnieg, mróz, czy promieniowanie słoneczne to tylko niektóre z naturalnych czynników, które negatywnie wpływają na kondycję lakieru. Nie można również zapomnieć o środkach chemicznych, szczególnie rozsypywanej zimą soli drogowej czy kamyczków, które podczas jazdy mogą uderzyć w lakier i pozostawić rysę lub wgniecenie. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia uszkodzeń na lakierze warto wykonać kilka zabiegów kosmetycznych.

Zabezpieczenie lakieru

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów preparatów do lakieru. Jedne pozwalają zabezpieczyć lakier przed korozją i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a szczególnie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Inne z kolei przeznaczone są do nabłyszczania lakieru i ogólnej poprawy jego wyglądu. Wybierając preparat, warto zastanowić się nad efektem, jaki chcemy osiągnąć. Przed aplikacją jakiegokolwiek preparatu należy wykonać kilka czynności przygotowujących. W pierwszej kolejności  należy dokładnie umyć samochód, usunąć kurz i inne zabrudzenia, a następnie oddać pojazd do polerowania. Dzięki użyciu profesjonalnej polerski usunięte zostaną zarysowania i będzie można uzupełnić ubytki. Na tak przygotowaną karoserię można aplikować preparaty, które łatwiej wnikną w strukturę lakieru i poprawią jego wygląd. Samochód odzyska utracony blask, a lakier zyska dodatkową ochronę.