ul. Szyb Bartosza 12, Ruda Śląska
pomalowane proszkowo elementy

Jakie zalety ma malowanie proszkowe?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Malowanie proszkowe jest jedną z metod pokrywania powierzchni farbą. Technika ta cieszy się niezwykle dużą popularnością i zaczyna wypierać malowanie tradycyjne. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to skuteczny sposób na trwałe pokrycie różnego typu powierzchni. Malowanie proszkowe jednak wciąż kryje przed nami wiele tajemnic i niewielu zdaje sobie sprawę z potencjału wykorzystania tej metody. Jakie są więc główne zalety malowania proszkowego?

Trwałość malowania powierzchni

Za główną zaletę malowania proszkowego można uznać jego niezwykłą trwałość. Malowanie proszkowe jest bowiem metodą, która polega na pokryciu powierzchni specjalną farbą o właściwościach fizykochemicznych, a następnie utwardzeniu jej poprzez obróbkę w specjalnym piecu. Oznacza to, że efekt jest nie tylko trwalszy niż w przypadku malowania tradycyjnego. Dodatkowo metoda ta gwarantuje, że powierzchnia, nawet nierównomierna zostaje pokryta bardzo dokładnie oraz bez odprysków.

Ekonomiczne rozwiązanie

Malowanie proszkowe uznaje się za bardzo ekonomiczną metodę malowania. Przedmiot zostaje bowiem pokryty wystarczającą ilością farby, nie musimy więc ponawiać całego procesu, a dodatkowo jedno pokrycie wystarczy na długi czas. Dzięki malowaniu proszkowemu farba zostanie dobrze nasycona i błyszcząca przez długi czas, dlatego sposób ten jest w szczególności polecany do pokrywania powierzchni szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne, na przykład felg samochodowych.

Bezpieczna metoda malowania

Warto wspomnieć również, że malowanie proszkowe uznać można za bardzo bezpieczną metodę malowania. Jest ona bezpieczna zarówno dla samego wykonawcy, jak i dla środowiska. Podczas malowania nie uwalniają się bowiem lotne związki oraz nie wytwarzają odpady, które wpływają negatywnie na zdrowie człowieka czy też na stan środowiska naturalnego. Tradycyjne farby zawierają bowiem substancje rozpuszczalnikowe, które nie tylko mają negatywny wpływ na środowisko, ale także są mniej odporne na skrajne temperatury oraz na promieniowanie UV.