Wgniecenia w karoserii mają negatywny wpływ na wygląd pojazdu, przez co jego wartość rynkowa może znacznie spaść. Ponadto niektóre wgniecenia mogą prowadzić do przyspieszonego procesu korozji oraz osłabienia konstrukcji karoserii, co z kolei może wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. W artykule omówimy, dlaczego warto usuwać wgniecenia, na czym polega ich naprawa oraz dlaczego warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie.
Karoseria samochodu jest najczęściej wykonana z metalu, który niestety jest podatny na pojawianie się rdzy. Co więcej, karoseria jest nieustannie narażona na działanie czynników środowiskowych, takich jak woda lub promieniowanie słoneczne, które mogą uszkadzać lakier. Jak pozbyć się oznak korozji z samochodu? Jak go skutecznie zabezpieczyć? Sprawdź odpowiedzi na te pytania w poniższym wpisie.
Samochód jest nieustannie narażony na liczne uszkodzenia spowodowane czynnikami atmosferycznymi. Niekorzystne działanie wody, wilgoci i soli może sprawiać, że na karoserii pojazdu zaczną się pojawiać ogniska rdzy. Dlatego też warto regularnie zabezpieczać auto przed korozją. Czego warto używać do ochrony pojazdu przed rdzą? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na te pytania.
Niekiedy zdarza się, że w wyniku kolizji drogowej pewne elementy pojazdu zostaną uszkodzone i wymagają lakierowania. W takim przypadku konieczne jest dobranie lakieru, który będzie identyczny z lakierem fabrycznym. Jednak niektórzy kierowcy decydują się na zmianę koloru całego auta dla efektu wizualnego. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni kolor lakieru do pojazdu.
Prace lakiernicze zazwyczaj są dosyć drogie. Wiele osób zastanawia się dlaczego. Warto dowiedzieć się, ile kosztuje lakierowanie całego samochodu, jak również samych elementów nadwozia. Jakie trzeba ponieść koszty położenia lakieru samochodowego?
Lakierowanie auta przeprowadza się w różnych sytuacjach. Czasem są to względy estetyczne, np. zniszczenie poprzedniego lakieru i chęć posiadania ładniejszego samochodu, innym razem po konkretnych uszkodzeniach wymaga on odpowiedniego przemalowania. A jeszcze kiedy indziej marzy nam się po prostu zmiana koloru auta. Jednak niezależnie od przyczyny możemy się zastanawiać, ile taki zabieg zajmie.
Niestety niektórych prac nie da się wykonać samodzielnie. I tak jest np. z lakierowaniem części samochodowych. Źle polakierowaną karoserię może zacząć trawić korozja. Mogą odpryskiwać kawałki lakieru lub robić się wybrzuszenia. Okazuje się, że jest to proces trudny, składający się z kilku etapów. Jak powinniśmy przygotować element do lakierowania?
Właściciele samochodów zazwyczaj skupiają się na naprawach swoich pojazdów oraz dokonywaniu regularnych przeglądów. Bardzo słusznie, ale nie powinniśmy zapominać również o tym, by zadbać o lakier naszych czterech kółek. Odpowiednio zakonserwowany sprawi, że pojazd będzie wyglądać jak nowy, a rdza nie będzie się go imać.
Malowanie proszkowe można obecnie uznać za jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych do malowania metali. Jeśli proces zostanie przeprowadzony w prawidłowy sposób to uzyskamy zarówno wysoki poziom trwałości, całkowite przyleganie powłoki, jak i doskonały efekt wizualny. Na czym dokładnie polega malowanie proszkowe?
Farby proszkowe używane są malowania głównie powierzchni metalowych, ponieważ doskonale zabezpieczają przed korozją. Nadają się do urządzeń i przedmiotów trzymanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dlatego ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Są odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe, a powierzchnia pomalowanych przedmiotów wyjątkowo gładka.